(имя) (титул)

Чому вмирають ваші акваріумні рослини

Недолік поживних речовин: чому ваші акваріумні рослини вмирають

У вас є ідеальний акваріум з рослинами, але рослини все ще вмирають одна одною? Це могло бути через брак поживних речовин. Навіть якщо ви регулярно дозує добрива, вашим рослинам може не вистачати ключових будівельних блоків, які заважають їм рости і розвиватися. У цій статті ми хочемо навчити, як розпізнавати перші ознаки нестачі поживних речовин, щоб ви могли вжити відповідних заходів до того, як ваші рослини досягнуть порогу смерті.

(имя) (титул)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИДИ НЕДОСТАТНОСТІ РОСЛИН НУТРІЄНТІВ
Дефіцит азоту


Низький рівень нітратів - звичайна проблема в акваріумах із рослинами, особливо у новачків в акваріумістиці, яких вчили регулярно міняти воду щотижня (без перевірки фактичного рівня нітратів). Ця звичка, хоч і хороша для акваріумів тільки з рибою, може призвести до нестачі азоту, навіть якщо ви регулярно дозуєте добрива. Класичні ознаки дефіциту азоту включають старе листя, яке стає жовтим і напівпрозорим, особливо починаючи з кінчиків листя, оскільки рослина споживає поживні речовини зі свого старого листя внизу, щоб утворити нове листя вгорі.

(имя) (титул)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ознаки дефіциту азоту на старому листі

 

Ще одна причина, з якої ви можете зіткнутися з дефіцитом азоту, полягає в тому, що ви дотримуєтеся рекомендованих інструкцій з дозування добрив, але через чотири місяці, коли рослини виросли втричі в порівнянні з їх початковим розміром, ви все ще дозуєте те ж саме кількість. Так само, як ви автоматично годуєте більше корму, якщо додаєте більше рибок в акваріум або якщо вони з часом виростають, вам потрібно більше годувати свої рослини, коли вони стають вищими або розмножуються.

Той самий принцип застосовується, якщо ви підрізаєте чи видаляєте пучок рослин – переконайтеся, що ви зменшили кількість азоту. Ми рекомендуємо постаратися підібрати кількість добрив, які ви використовуєте (будь то рідкі добрива для рослин, які харчуються з водяного стовпа, або кореневі вкладки для рослин, які харчуються своїм корінням), зі зростанням ваших рослин.

Тепер, якщо ви бачите жовте або напівпрозоре листя на новій рослині, яка нещодавно була додана у ваш акваріум, це може бути ознакою танення, а не дефіциту азоту. Більшість рослин, куплених в Інтернеті або на місці, були вирощені надводними або з води, і це надземне листя тане, щоб звільнити місце для нового, вирощеного під водою (або вирощеного під водою) листя, яке виглядає менше і здоровіше. Цей ефект танення може виникнути навіть, якщо ви купите рослину, вирощену під водою, в іншого любителя, тому що рослині потрібен час, щоб звикнути до різних параметрів води у вашому акваріумі.

Наприклад, стеблові рослини, які тануть, мають тенденцію втрачати нижнє листя, залишаючи голе стебло внизу і нове листя нагорі. Після того, як він повністю перетвориться на листя, вирощене під водою, ви можете відрізати здорову верхівку і пересадити її так, щоб більше не бачити тонких стебел. Амазонські мечі, криптокорини та стовбурові рослини відомі тим, що тануть у нових умовах, тоді як анубіас та ява папороть досить витривалі порівняно з ними.

Нестача заліза


Рослини, в яких відсутнє залізо, виявляють пожовтіння або блідість нового листя з прожилками листя, яке залишається темнішим. З іншого боку, більш старе листя зазвичай виглядає нормально.

(имя) (титул)

Ознаки дефіциту заліза на новому листі


Важко включити високі концентрації заліза у звичайні добрива, тому замість того, щоб дозувати більше рідкого добрива «все-в-одному», купіть специфічну для заліза добавку для обробки ваших рослин. Додаткову кількість заліза також можна використовувати для покращення кольору червоних рослин.

Дефіцит калію

Цей стан легко діагностувати, тому що на листі рослини утворюються характерні точкові отвори, які іноді мають коричневу або жовту окантовку. Деякі рослини, такі як папороть ява та анубіас, процвітають у середовищі з великим вмістом калію, тому слідкуйте за цими ознаками.

(имя) (титул)

 

Дефіцит фосфату

Фосфат - ще один макроелемент, такий як азот, який рослини споживають у великих кількостях. Тому більш старе листя уражається найбільше і починає жовтіти з вологими коричневими плямами. Зелені плями водоростей також можуть утворюватися, коли вони починають руйнувати листя, що відмирає. Цей стан зустрічається рідше, оскільки рибні корми, такі як пластівці, містять фосфати. Однак іноді люди вставляють у фільтри подушечки, що поглинають фосфати, щоб запобігти зростанню водоростей, і це призводить до того, що рослини не отримують фосфатів.

(имя) (титул)

 

Дефіцит магнію

Недолік магнію схожий на недолік заліза, коли листя стає світлішим з темними прожилками, але в цьому випадку недолік впливає на старе листя, а не на нове. Іноді краї листа можуть опускатися. Магній зазвичай входить до складу більшості добрив загального призначення, тому дозуйте його більше в рамках процедури добрива або розгляньте можливість використання добавки магнію.

(имя) (титул)

Дефіцит кальцію

Якщо ви бачите, що нове листя росте скрученим і корявим, це зазвичай пов'язано з кальцієм або жорсткістю води. Фактично, дефіцит кальцію, магнію та марганцю часто збігається з низькою жорсткістю води. Якщо у вас м'яка вода або вода зі зворотним осмосом (деіонізована вода зі зворотним осмосом) для дискусів або кришталевих креветок, вам може знадобитися додати ці мінерали за допомогою спеціальних солей, щоб зберегти здоров'я ваших рослин. Ви також можете поступово підвищувати рівень кальцію та жорсткість води, поміщаючи подрібнений корал у субстрат або фільтр.

Як виправити недостатність нутриентів

Щоб правильно обробити рослини, визначте дефіцит поживних речовин та способи її усунення (наприклад, додайте більше добрив або спеціальних добавок, збільште жорсткість води або видаліть деякі рослини). Якщо ви вирішили дозувати більше добрив, переконайтеся, що вони містять необхідні поживні речовини.

Більшість недоліків можна усунути, збільшивши дозування універсальних добрив, тому що, наприклад, якщо вам не вистачає азоту, ви, ймовірно, також не отримаєте інших поживних речовин. Якщо ви дозує тільки азотну добавку, у ваших рослин, ймовірно, закінчаться інші поживні речовини, і почнуть з'являтися нові дефіцити.

Зазвичай потрібно не менше двох-трьох тижнів, щоб побачити зміни у ваших рослинах та визначити, чи допомогли ваші дії чи пошкодили ситуації. На основі результатів, налаштуйте свій графік добрив, щоб він відповідав фактичному споживанню рослин. Акваріуми з рослинами - це ландшафт, що постійно розвивається, з потребами у добривах, які повинні змінюватися в міру росту рослин, обрізки листя і додавання або видалення рослин. Регулярно оглядайте свої рослини та усувайте дефіцит поживних речовин, і ви створите гарний та процвітаючий акваріум із рослинами.