(имя) (титул)

Губчатый Фильтр - почему они великолепны для аквариумов

Губчастий Фільтр - чому вони чудові для акваріумів

(имя) (титул)

Губчасті фільтри іноді розглядаються як фільтри для мисок та початківців, але ніщо не може бути далі від істини!

Губчастий фільтр з необхідними знаннями – чудовий інструмент для будь-якого акваріуміста.

У них навіть є низка переваг порівняно з дорогими, на перший погляд потужними каністрами, що висять ззаду і фільтрами, які ми так часто використовуємо!

Давайте розглянемо 10 причин, з яких губчасті фільтри – чудовий вибір для вашого акваріума!

Причина 1: Витрата
Губчасті фільтри втратили популярність у світі рибного господарства. Хоча похід в акваріумний магазин показує кілька фільтрів, що вимагають різних картриджів та носіїв, ви, швидше за все, знайдете лише кілька різновидів губчастих фільтрів. Чому це?

Губчасті фільтри не такі популярні для рибних магазинів, тому що вони просто занадто недорогі і приносять невеликий дохід. Установка є простою губкою і пластиковим корпусом.

І як тільки ви купуєте фільтр, ви більше не повертаєтеся за вугільними середовищами, сумками, рамами, електронасосами та іншими аксесуарами, необхідними для роботи інших фільтрів. Всі ці речі коштують грошей, а віра в те, що вони необхідні, змушує вас часто повертатися, платячи більше, ніж ви заплатили б за простий губчастий фільтр при кожному відвідуванні!

Набагато більш економічно доцільно штовхати підвіску ззаду та фільтри каністри. Не те щоб вони не мали місця; Настроюваний носій відмінно підходить для лікування певних дисбалансів в акваріумних екосистемах.

Але для здорового акваріума з помірним або низьким біологічним навантаженням губчастий фільтр - відмінний вибір, якщо врахувати витрати на ефективність!

Причина 2: Простота
Губчастий фільтр. Ну просто губка із пластиковим корпусом різного дизайну. Найбільш поширений стиль використовує сітчастий фільтр і підйомну трубу з приєднанням вгорі для повітряної силіконової лінії, що йде від насоса.

Коли бульбашки утворюються в ситі та підйомній трубі та піднімаються, вони створюють слабкий потік, який простягає воду через губку. Спочатку губка забезпечує суто механічну фільтрацію. Згодом корисні бактерії заселяють фільтр, забезпечуючи біологічну фільтрацію у міру того, як резервуар повністю циклізується.

Робоча концепція ідентична як висять ззаду, і фільтрам каністри. Єдиними компонентами, які забезпечують ці фільтри, є швидший потік води та хімічна фільтрація під час використання вугілля, цеоліту та інших спеціалізованих середовищ.

Однак біологічна та механічна фільтрація все ще набагато важливіша для здоров'я акваріума.

Причина 3: Ніжний перебіг
Губчасті фільтри є найкращими фільтрами для акваріумів, де вам потрібно використовувати надзвичайно ніжний струм. Якщо ви вирощуєте мальків риби, креветок з розсолом або інших крихітних водних організмів, будь-яка потужна фільтрація може поглинути їх та вбити.

Використовуючи менший повітряний насос або регулятори на насосі або самому фільтрі, ви можете забезпечити достатню механічну та біологічну фільтрацію, не наражаючи на небезпеку своїх тварин. Швидкість обороту набагато нижча, ніж у фільтра на задній панелі. Але не обов'язково менш ефективним.

Часті виробники, такі як Livebearers, також постійно втрачають молодь через потужне споживання фільтра. Губчасті фільтри – чудовий вибір для акваріумів, де ви ніколи не дізнаєтесь, чи приїдуть діти.

Причина 4: вони легко ремонтуються або замінюються при пошкодженні
Будучи настільки простими, їх також важко пошкодити, тому що вони збудовані з жорстких компонентів. Компоненти електричного фільтра, такі як магнітні робочі колеса, зрештою потрапляють у гравій або каміння і потребують обслуговування.

Фільтри каністр вимагають від вас від'єднання шлангів та труб, відгвинчування замків, а іноді і випуску керівництва зі спеціалізованих питань та організації ваших відсіків.

Губчасті фільтри так само прості, як і приходять. Більшість проблем буде пов'язано з тріщинами пластику і губками, що розкладаються, які легко ідентифікувати і замінити. Якщо менш технічно підковані люди підтримують акваріум чи чашу, губчастий фільтр – безумовно, найкращий вибір.

(имя) (титул)

Причина 5: губчасті фільтри дуже тихі


Наскільки тихий губчастий фільтр повністю залежить від насоса, який його приводить в рух. А завдяки прогумованим ущільненням та механіці сучасних марок ці насоси можуть бути досить тихими, щоб не заважати навіть найлегшим шпалам.

Губчасті фільтри викликають поверхневе перемішування, але не так сильно, як інші типи фільтрів, які можуть звучати як мініатюрні водоспади. Багато людей знаходять цей ефект розслаблюючим. Але іноді тиша краща за фоновий шум.

І незважаючи на їх зменшену здатність до поверхневого перемішування, губчасті фільтри забезпечують достатній газообмін завдяки постійному потоку бульбашок повітря. Кисень і вуглекислий газ можуть передаватися у досить значних кількостях, щоб риба та рослини могли процвітати.

Причина 6: губчасті фільтри – великі попередні фільтри


Якщо ви, як і раніше, повністю віддані справі підвішування на задньому або каністровому фільтрі, подумайте про додавання губчастого фільтра до суміші! Замість запуску окремого блоку простий блок піни над входом дасть вам велику частину переваг окремого губчастого фільтра, в той же час дозволяючи отримати хорошу хімічну фільтрацію.

Губчастий блок над впускним отвором також допомагає вберегти дрібну рибу та креветок від потужності всмоктування більших фільтрів для каністр. Згодом блок заселятиметься корисними бактеріями майже так само, як і спеціальний губчастий фільтр. Однак, менша площа поверхні означає, що основний фільтр виконує більше біологічної фільтрації.

Причина 7: Губчастий Фільтр хороший партнер з іншими типами фільтрів


Ви ніколи не зможете перестаратися з механічною та біологічною фільтрацією. Додаткова площа поверхні завжди потрібна і вигідна для акваріумів. Вони живуть вільно плавають у товщі води і прикріплені до каменів і рослин. Навіть гравій та пісок з їх великою площею поверхні забезпечують місця для процвітання цих мікроорганізмів.

Однак, якщо є місце, де можна сховати губчастий фільтр, наприклад, за шматок корчі або куточка, немає причин не додавати додаткову ємність для вашої фільтрації. Це особливо корисно, якщо ваш танк знаходиться на переповненому боці речей. Додаткові бактерії будуть руйнувати аміак та залишки їжі набагато швидше!

 

(имя) (титул)

Причина 8: Їх можна використовувати з будь-яким типом акваріума


Прісна вода, солона вода, палударій, акваріум з рослинами, тільки для креветок, солонуватий… Ви можете використовувати губчастий фільтр однієї марки для кожного з цих акваріумів! Чим більше у вас риби і чим більше акваріум, тим більше губчастий фільтр ви будете використовувати.

Причина 9: губчастий фільтр продовжують працювати під час перебоїв у подачі електроенергії


Коли найгірше трапляється під час зимового шторму і відключається електрика, це означає кінець обігу води. Ваш акваріум офіційно відокремлений від вашої каністри і висить на задньому фільтрі, а бактерії всередині позбавлені кисню.

Як аеробні організми вони зрештою задихнуться і загинуть, залежно від того, як довго вони живуть. Це може дестабілізувати ваш зациклений акваріум і призвести до смерті, навіть якщо втрата тепла не вб'є вашу рибу.

Губчасті фільтри залишаються зануреними в акваріум і не лише пожвавлюються, а й активно руйнують відходи протягом усього часу простою! У той час як бактерії можуть бути порушені відсутністю струму, вони не відмирають повністю незалежно від того, як довго це триває.

Механічна фільтрація більше не продовжується, проте біологічна фільтрація не зупиняється повністю та допомагає зберегти рибу здоровою.

Причина 10: вони найшвидші фільтри для очищення


Губчасті фільтри швидко та легко чистяться, бо бруд – частина привабливості! Очищення губчастого фільтра полягає у видаленні достатньої кількості матеріалу без загрози для вашої бактеріальної колонії. Ми не хочемо незайманої губки; ми хочемо вільний потік води через засоби інформації.

При роботі з однією губкою в акваріумі з помірним біологічним навантаженням нам, можливо, доведеться чистити кожні 3 тижні до 1 місяця. Багато акваріумістів вважають, що потрібно видалити губку, кілька разів віджати її під проточною водопровідною водою, а потім замінити, ніби продезінфікувати губку, що чистить.

Це найгірше, що треба зробити! Ви по суті розділили свою бактеріальну колонію, а потім частково стерилізували губку хлорованою водою. Ваш акваріум може навіть постраждати від викиду аміаку, оскільки зруйнована колонія більше не може ефективно обробляти рибні відходи.

Пам'ятайте, що бруд є сумішшю частково розкладеної органіки і корисних бактерій. Ми хочемо, щоб якийсь бруд залишився на нашій губці, бо там відбувається біологічна активність! Нам просто не потрібно стільки бруду, щоб вона заважала течії води через губку. Натомість ви повинні використовувати невелике відро або піднос з акваріумною водою для чищення губки. Зчистіть будь-яке поверхневе сміття, яке все ще чіпляється за зовнішні шари, а потім дайте губчастому фільтру один або два віджимання, щоб видалити найгірший з прикріпленого сміття.

Після того, як ви видалите достатньо води, щоб вода текла в основному безперешкодно, знову прикріпіть губку до пластикового корпусу або рятувальної труби, і все готове! Не потрібно шукати відповідне хімічне середовище, підбирати рами для пакетів з фільтрами або дзвонити до зоомагазинів, щоб дізнатися, хто ще носить цей бренд... Губчасті фільтри – найкращі друзі як початківців, так і акваріумістів!