(имя) (титул)

Чи можете ви витримати засаджений рослинами акваріум без фільтра

Чи можете ви витримати засаджений рослинами акваріум без фільтра?


У вашому акваріумі немає риб, лише рослини. Це означає, що вам не потрібен фільтр, правда? Ось чому ви можете захотіти додати фільтр у свій засаджений акваріум.
Якщо ви досвідчений любитель акваріума, ви, безперечно, розумієте важливість установки у вашому акваріумі високоякісної системи фільтрації. Наявність фільтра дуже важлива для підтримки високої якості води, оскільки він видаляє шкідливі речовини з води в акваріумі та допомагає підтримувати високий рівень кисню для вашої риби. Однак якщо це головне, що робить фільтр, вам може бути цікаво, чи вистачить живих рослин у вашому акваріумі.

Що рослини роблять у акваріумі?

Живі акваріумні рослини можуть не тільки покращити зовнішній вигляд вашого акваріума, але й забезпечити кілька важливих переваг. Живі акваріумні рослини проходять процес фотосинтезу протягом дня (або коли ваші акваріумні включене світло), щоб рости. Вони поглинають вуглекислий газ з вашої акваріумної води (це виробляється вашою рибою як побічний продукт дихання), і вони використовують світло як енергію для перетворення цього вуглекислого газу на кисень. Живі рослини також отримують певні забруднювачі з акваріумної води, у тому числі такі, як аміак, нітрат і нітрит - всі ці речовини шкідливі для вашої риби, тому необхідно видалити їх з акваріума. Водні рослини також можуть допомогти стримувати зростання водоростей, оскільки вони конкурують за ті ж поживні речовини, які необхідні для зростання водоростей.

Чи потрібний акваріумний фільтр?

Щоб підсумувати інформацію з останнього розділу, живі акваріумні рослини фільтрують шкідливі речовини з акваріумної води та перетворюють вуглекислий газ на кисень. З огляду на цю інформацію вам може бути цікаво, чим живі рослини відрізняються від будь-якого акваріумного фільтра. Зрештою, вони, здається, виконують самі функції. Отже, вам дійсно потрібно використовувати фільтр у вашому акваріумі? Відповідь на це питання буде різним залежно від декількох факторів, включаючи розмір акваріума, кількість рослин і кількість і тип мешканців акваріума, які ви вирощуєте.

Ви не можете додати одну або дві рослини у ваш прісноводний акваріум і чекати, що це буде адекватною заміною вашого фільтра. Якщо у вас великий акваріум або велика кількість мешканців в акваріумі, здатність цих небагатьох рослин відфільтровувати токсини і виробляти кисень, ймовірно, буде недостатньо, щоб впоратися з біологічним навантаженням вашого резервуара. Якщо, з іншого боку, у вас є акваріум помірного розміру, заповнений великою кількістю живих рослин, і у вас є кілька риб, ці рослини можуть не відставати від виробництва відходів і вуглекислого газу, за які відповідає ваша риба.

Проблема в тому, що ви дійсно не знатимете, чи зможе ваш засаджений акваріум процвітати без фільтра, якщо ви не спробуєте його. Пам'ятайте, що перед тим, як додати будь-яку рибу або інших мешканців акваріума, ви повинні зациклити свій акваріум - це все ще вірно для засадженого акваріума. Встановлення фільтра в акваріум може бути корисним, особливо тому, що ви хочете, щоб при додаванні риби якість води була високою. Тому непогано починати з фільтром і додавати нові рослини, поки ваш фільтр стане непотрібним. Просто переконайтеся, що у вас є ще один спосіб вирощування біологічних бактерій у вашому акваріумі для підтримки циклу азоту після видалення фільтра. Ви можете спробувати встановити губчастий фільтр або просто дозволити бактеріям рости на поверхні акваріума

Що слід враховувати за підтримки системи фільтрації у вашому акваріумі.

Існує кілька причин, з яких рекомендується підтримувати систему фільтрації в акваріумі, навіть якщо у вашому акваріумі багато рослин. По-перше, тому що ваші рослини будуть отримувати більшість поживних речовин, які їм необхідні для зростання з води, якщо навіть циркуляція, що виникає через систему фільтрації, створює лише легкий потік, це може допомогти їм отримати поживні речовини, які вони потрібні простіше і це призводить до кращого зростання рослин. Крім того, якщо у вашому акваріумі є риба, фільтрація, що забезпечує чистоту води, також може допомогти їм зберегти здоров'я. Суть у тому, що ваші рослини та ваша риба можуть отримати вигоду з води, яка рухається, а не із застою води, і система фільтрації може допомогти вам досягти цього.

При покупці системи фільтрації для вашого акваріума з рослинами, є два основних типи, які виділяються на тлі інших і настійно рекомендуються: внутрішні фільтри і зовнішні фільтри. Хоча ви можете подумати про фільтри під гравієм, вони не є хорошим вибором для акваріума з рослинами, тому що коріння рослин може зрештою заважати і заважати адекватному потоку. І очищення вашого акваріума буде ще складніше, коли у вас є рослини та фільтр під гравієм.

Відмінною особливістю внутрішнього акваріумного фільтра є те, що він є більш доступним варіантом, і його можна використовувати в невеликих акваріумах. Якщо ви збираєтеся використовувати цей тип фільтра у великому резервуарі, вам може знадобитися більше одного, щоб виконати роботу. Встановлення та обслуговування цих фільтрів також прості, і в них використовуються картриджі або губка пориста.

Існують фільтри каністри, які також прості в обслуговуванні. Вони підходять для великих акваріумів, оскільки вони не є правильним вибором для невеликих акваріумів. Ви можете використовувати насадку-розпилювач, якщо хочете контролювати повернення води. Просто тримайте насадку розпилювача під водою, щоб забезпечити необхідну циркуляцію по всьому акваріуму. Цей простий крок відмінно підійде для вашої риби та рослин. Крім того, з точки зору розташування, ви встановите його під акваріумом, так що це дасть вам більше свободи, тому що вам не доведеться турбуватися про те, щоб фільтр займатиме багато місця в акваріумі.

Існують інші типи систем фільтрації, але ви повинні враховувати той факт, що ваш акваріум засаджений. Тільки з цієї причини зовнішні та внутрішні акваріумні фільтри є продуктами, що найчастіше рекомендуються.

У вас є можливість використовувати фільтр чи ні, але він дійсно залежить від ваших налаштувань

Звичайно, можна вирощувати акваріум, що процвітає, без фільтра, але це може бути трохи складніше. Ви хочете переконатися, що ваші живі рослини здатні витримувати біологічне навантаження у вашому акваріумі, перш ніж знімати фільтр, і вам необхідно вжити заходів для забезпечення належної біологічної фільтрації. Однак, якщо ви зробите це, ви можете залишити засаджений акваріум без фільтра.