(имя) (титул)

Поради щодо налаштування нового акваріума

 

1. Встановіть баланс перед додаванням риби до нового акваріума

Після того, як ви встановили свій новий акваріум, ви, ймовірно, захочете заповнити його рибою, і це природно. Але важливо бути терплячим та йти повільно. Пам'ятайте, що акваріум - це жива система, і потрібен час, щоб встановити баланс, який сприятиме процвітанню його мешканців. Спочатку уявіть лише кілька риб та зачекайте тиждень чи два, перш ніж додавати більше, щоб дати потрібним бактеріям, які фільтрують воду, час для зростання. Перевірте свою акваріумну воду на наявність аміаку та нітритів, і додавайте більше риби лише за нульового рівня.

 2. Прикрасьте свій акваріум для риб

Прикраса вашого акваріума допомагає вашій рибі відчувати себе як вдома, і це також весело! Деяким рибам подобається відкритий простір, щоб плавати, в той час як іншим потрібно укриття, щоб розслабитися та одягнути свої найкращі кольори. Проведіть дослідження, щоб з'ясувати, який тип довкілля любить ваша риба, і відповідно прикрасьте свій акваріум. Перша риба, яка мешкає в акваріумі, буде претендувати на найкращі місця, тому поступово додавайте прикраси з кожною новою покупкою риби, щоб дати новачкам своє місце.

3. Не турбуйтеся, якщо ваша риба сховається спочатку

Ваша перша риба може багато чого приховати. Не хвилюйся, це нормально. Бути спійманим у мережі в магазині, поміщеним у сумку та потрапившим у нове місце, лякає більшість риб. Також важливо враховувати, що в акваріумі може бути недостатньо укриття, щоб вони відчували себе у безпеці. Ще одна причина, через яку риба ховається, полягає в тому, що коли вони не бачать інших риб, що плавають навколо, вони думають, що тут ховається хижак. Не панікуйте, якщо ви додасте більше риби та прикрас, вони вийдуть!

4. Висвітлення акваріума слід використовувати для створення денного та нічного циклу

Ваша риба має відпочивати! Регулярно вмикайте і вимикайте світло в акваріумі, щоб риби мали час простою і запобігали непривабливому росту водоростей. Якщо ваше джерело світла не має вбудованого таймера (багато хто робить це в даний час), стандартний таймер освітлення з магазину побутової техніки підійде! Для посаджених акваріумів потрібно від 10 до 12 годин світла, тоді як для не посаджених акваріумів краще працювати від 6 до 8 годин.

5. Регулярно чистіть свій акваріум, тільки не одразу після встановлення

Ваш акваріум буде потребувати регулярного очищення зрештою, але не відразу. Найкраще дозволити йому освоїтися та знайти свій баланс протягом перших кількох тижнів. Намагайтеся не турбувати гравій під час заміни води протягом першого місяця або близько того, оскільки це може зруйнувати корисні бактерії, які намагаються встановити. Те ж саме стосується і вашого фільтра - акуратно промийте висять фільтруючі патрони, якщо їм це необхідно, але в іншому випадку постарайтеся не заважати фільтруючого матеріалу і не змінюйте його протягом перших кількох тижнів.

6. Зробіть своє дослідження, перш ніж купувати більше риби

Може бути важко згадати, які види риб у вас є, тому тримайте список риб, які ви купили, та візьміть їх із собою, коли вирушаєте за покупками нових. Ваш місцевий фахівець з акваріумів може допомогти вам вибрати сумісних товаришів по танку. Пам'ятайте, що шкільна риба найщасливіша у групах, тому краще купувати її групами по 5 і більше. Інші види можуть віддати перевагу в парах, тріо або самі по собі. Завжди запитуйте про це, а також про те, скільки вони отримують і яку їжу вони їдять. Зачекайте кілька тижнів, щоб додати сміттярів, так як новий акваріум може запропонувати їм достатньо відходів, щоб видобути їх.